top of page

Vize Prosedürü

Vize Prosedürü bilgilerine aşağıda ulaşabilirsiniz.

Tüm vize prosedürleri için destek ve yönlendirme; 2020 yılının başında Nitelikli Göçmenlik Yasası'nın yürürlüğe girmesiyle birlikte, Türkiye gibi AB dışı ülkelerden gelen nitelikli çalışanların Almanya'ya göç edebilmeleri ve burada iş bulabilmeleri için yeni kurallar yürürlüğe girdi. İlk olarak, vize başvurusu yapılmadan önce, resmi tanınma süreci başarıyla tamamlanmalıdır.

Bu başvuru Türkiye'de ilgili ikamet yerinden sorumlu Alman büyükelçiliğine yapılır. Çoğu durumda, Federal İş Ajansı, yurtdışındaki diplomatik misyon aracılığıyla talep edilen onayını vermiş olmalıdır. Tüm gereksinimler karşılanırsa, genellikle bir ulusal vize alırsınız., altı ay boyunca geçerlidir.

Seyahat

Daha sonra gerekli olacak yurt içi ikamet izni, girişten sonra sorumlu yabancılar dairesine başvurulur.

Nitelikli işçi için işveren aracılığıyla hızlandırılmış işlem yapılması halinde, aile birleşimi için yasal şartların yerine getirilmiş olması kaydıyla, başvurunun aynı anda yapılması halinde vasıflı işçinin eşi ve evli olmayan çocukları da ikamet hakkı alabilirler. tanışmak.

TURMEKS A.Ş. olarak , Türk kalifiye uzmanlarımızın Almanya'ya yerleştirilmesi kapsamında vize sürecinde destek vermekten mutluluk duyuyoruz . Lütfen bizimle bağlantı kurmaya tereddüt etmeyiniz.

bottom of page