top of page

Meslek Tanıma

Meslek tanıma bilgilerine aşağıda ulaşabilirsiniz.

yemek pişirme

Sınav başarılı olursa, göçmenlik makamları bir ön onay verecektir. Bu ön onay ile, vize başvurusu için Alman diplomatik temsilciliğinden randevu talep edilebilir. Bir ila üç hafta sonra vize başvurusu yapılabilir . Tüm belgeler eksiksiz ise, yaklaşık üç hafta sonra ilgili bir bildirim yapılabilir.

Karmaşık hızlandırılmış vasıflı işçi prosedürünü - veya başvuru sahibinin kendisi tarafından mesleki yeterliliğin tanınma prosedürünü - mümkün olan en kısa sürede gerçekleştirebilmek için, tavsiye ve eylemlerle yanınızdayız ve başvuru sürecinden itibaren sürece eşlik ediyoruz.

Meslek tanıma sürecinde destek ; Yabancı vasıflı işçilerin mesleki niteliklerinin tanınma prosedüründeki olağan süreç, başvuru sahibinin iş arayanın kendisi olması durumunda yaklaşık üç aylık bir zaman çerçevesi gerektirir.

Alternatif olarak, işverenin , vasıflı işçinin vekaletnamesi ile sorumlu yabancılar dairesi aracılığıyla kendisinin harekete geçebileceği bir hızlandırılmış vasıflı işçi prosedürü mevcuttur . Bu yöntem çok zaman kazandırabilir, böylece çok daha hızlı çalışmaya başlayabilirsiniz.

bottom of page